Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Szarpanie silnika, zapalająca się kontrolka ASR

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Szarpanie silnika, zapalająca się kontrolka ASR

    Zamieszczone przez obrus
    Czy kilkugodzinne utrzymywanie się temp. 120-125 podczas jazdy autostradami skróci żywotność oleju
    właśnie mając na uwadze taką jazdę zalałem silnik Silkolene. Co do samej temeratury to te 120-125 stopni to nie jest wielka tragedia dla oleju (zwłaszcza chwilowa temeratura) ale już, taka długotrwała eksploatacja będzie miała wpływ na parametry oleju. Myślę, ze to z czasem sam odczujesz i po prostu przyjdzie szybciej zmienić olej. Ale to chyba normalna sprawa w takim przypadku. Na pytanie Twoje to zapewne tylko ewentualne badanie przepracowanego oleju może dać odpowiedź. Czy jest sens robić, sam zdecyduj. Ja sam się zastanawiam czy zmienić Silkolene przy kolejnym wyjeździe do Włoch ( 2 x 1200 km) na świeży olej - Ravenol SSO 0W/30. Szacuję, że na Silkolene będzie zrobione około 7 tys km (w tym już odbyta trasa Polska-Włochy-Polska 2400 km)... :roll:

  • #2
    Szarpanie silnika, zapalająca się kontrolka ASR

    Witam
    Skoda Octavia 2003 rok 1.9 TDI 90km
    Dziś rano wracałem od dziewczyny i po przejechaniu około 16 km po skręcie w lewo i do zredukowania biegu na 2, i po ponownym przyśpieszeniu poczułem szarpanie, a za moment zaświeciła się kontrolka ASR po wyłączeniu silnika kontrolka zgasła, dodam że silnik normalnie pracuję i dodam jeszcze że na to wygląda jak by był nie dogrzany bo nie do chodzi do 90 stopni. samochód ma juz przejechane 304 tyś. km. Byłem wczoraj na obwodnicy i do 180 ciągnie bez problemu.
    Proszę o porady bo samochód musi jeździć a do mechanika mogę zgłosić się dopiero za tydzień.

    Komentarz


    • #3
      Podepnij się komputerem i sprawdź błędy.
      Pewnie to tylko Twoje przewrażliwienie
      LPG: BRC SQ24, już 80tys na alternatywnym paliwku

      Komentarz


      • #4
        Zgadzam się z kolegą wyżej.
        byłeś na łuku, co daje różnicę prędkości obrotowej kół, dlatego zaświecił sią Asr
        a mógł szarpnąć dlatego, że za szybko puściłeś pedał sprzęgła.
        Sprawdź błędy, jeżeli nic nie ma to dalej ciągnij do 180... tylko z głową
        Każdemu życzę tyle samo powrotów do domu co i wyjazdów.
        Na pokładzie: Johny II ASC + Sirio ml-145
        Pozdrawiam i Szerokości!
        Octavia I, 1.6 (102PS) 2010r → Mazda 6, 2.0 (143PS) 2004r→Audi A4 B6, 1.8T (2xxPS) 2004r→ ... ?
        http://www.mazdaspeed.pl/modele/wspo...002-2007-gggy/

        Komentarz


        • #5
          A rozmiar opon masz identyczny na osi ? Sprawdź też ciśnienie opon.
          Nie polecam ASO Warszawa Połczyńska 125.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X